Embed HTML not available.
13
مارس

ویژگی های مهم خاک باغچه روف گاردن

ویژگی های مهم خاک باغچه روف گاردن

همه کارشناسان فضاي سبز که در زمينه روف گاردن فعالند و کساني که با روف گاردن آشنايي اوليه دارند، ميدانند که خاک يا بستر کشت از مهمترين اجزاي روف گاردن است. در واقع بيشتر زيبايي روف گاردن منوط به گياهاني است که‌ در آن کشت مي شود. گياهان نيز براي اينکه بتوانند رشد خوبي داشته باشند بايد در خاک سبک و مناسب کاشته شوند.
ويژگي هاي خاک مناسب براي روف گاردن :
خاک مورد استفاده در روف گاردن بايد سبک باشد مخصوصا اينکه هنگام آبياري خاک معمولي سنگين شده و بار اضافي به ساختمان وارد ميکند و ممکن هست به زير ساخت ها آسيب برسد. شما برای سبک کردن خاک باغچه روف گاردن می توانید از کوکوپیت، پرلیت، پیت ماس، خاک اره، سبوس برنج و …. استفاده نمائید.
قسمت عمده گياهان کاشته شده در روف گاردن تحت تابش مستقيم نور خورشيد قرار دارند به همین دلیل خاک روف گاردن بايد داراي تخلخل بالا و توانايي بالايي در جذب و نگهداري آب داشته باشد. پرلیت یکی از عناصر سازنده خاک روف گاردن است و هر زمان خاک اشباع از آب شود آن را در خود ذخیره می کند و پس این که خاک خشک شد، آب را به خاک و گیاه بر می گرداند.
بدلیل ساختاری و محدودیت در احداث باغچه با عمق زیاد، معمولا عمق خاک در روف گاردن ها کم هست و بايد به گونه اي باشد که همه مواد مورد نياز گياه را تامين کند
بدليل اينکه تعويض خاک روف گاردن خيلي سخت و هزينه بردار مي باشد، خاکي مناسب روف گاردن است که داراي مواد غذايي کافي باشد تا هر چند سال يک‌بار مجبور به جايگزيني خاک نباشيم.
مورد آخر هم اين است که خاک به کار رفته در روف گاردن بايد از زهکشي خوبي برخوردار باشد تا موجب بيماري گياهان نشود.