04
مارس

هرآنچه باید از طراحی اتاق عقد بدانیم

طراحی اتاق عقد شيک در تالار باغسرا

چيدمان سفره عقد به شکل هندسي کامل، مانند دايره، مربع و مستطيل با عرض حداقل 3 متر امکان دستيابي به فضاهاي مناسب و کاربردي مسير مي شود.
در ورودي اتاق عقد در حالتهايي که پلان مستطيل است بايد از ضلع کوچکتر باشد. ارتفاع سقف کاذب در اتاقهاي کوچک نبايد خيلي بلند باشد تا اتاق مانند دالان بنظر نرسد. در مورد اتاق عقد به مساحت 30 متر حداکثر ارتفاع 3 متر مناسب است.
در صورتيکه اتاق عقد داراي پلان و فضايي متقارن باشد چيدمان سفره عقد در آن مجلل تر خواهد شد و تمام ميهمانان مسلط جايگاه عروس و داماد خواهند بود.
براي صرفه جويي در فضا مي توان ديوار اصلي اتاق عقد را شبيه جايگاه ويژه طراحي کرد. بقيه ديوارها بهتر است خيلي شلوغ نباشد. از رنگهاي متضاد و کاغذ ديواري با طرح برجسته و شلوغ استفاده نکنيد چون فضا را کوچک به نظر مي آورند. سقف کاذب جالب خواهد شد اگر طوري طراحي شود که يک لوستر روي محدوده سفره عقد قرار گيرد.
در فضاهاي باز مي توان جايگاه عروس و داماد و سفره عقد را روي سکو قرار داد تا همه حاضرين بتوانند آنها را ببينند.
نور کافي، سيستم تهويه هوا، سيستم گرمايش و سرمايش متناسب با فصول اهميت زيادي دارد.
شرکت پرديس سازان برساد به عنوان مشاور، طراح و مجري تالار، محوطه و فضاي سبز باغسرا در مشهد، با استفاده از نرم افزار تخصصي اين امکان را به شما مي دهد تا قبل از اجرا، فضاي باغسرا را به صورت انيميشن و سه بعدي در نرم افزام مکان مذکور به همراه تمامي امکانات لازم را مشاهده نمائيد