• تلفن: 09158089951
  • ایمیل:fazaysabz1010modern@gmail.com
  • ساعات کاری: 08:00-22:00

مراحل اجرای پارکینگ در ویلا و حیاط شخصی

پارکینگ در ویلا باید به چه نحو باشد.؟

برای اجرای پارکینگ باید به نکات بسیاری توجه کنیم. از جمله این نکات باید به کف سازی، گنجایش، سایه بان و … توجه کرد.

1- کف سازی

در هنگام اجرای پارکینگ ویلا و یا حیاط شخصی باید در نظر داشته باشیم که حتما زیرسازی آن محکم باشد که در زمان استفاده با مشکل فرو رفتن مصالح به کار رفته نباشیم. در کف سازی پارکینگ باید از مصالحی استفاده شود که حداقل اندازه را داشته باشند تا با حرکت خودرو و لاستیک چرخ آن لغزش نکند. بهترین مصالحی که در بازار ایران موجود می باشد سنگ کوبیک است.اندازه هاِی آن معمولا 10 *12 می باشد و در انواع رنگ های فیلی، قرمز و سیاه موجود است.

2-گنجایش

گنجایش پارکینگ ویلا و حیاط یکی از ضروریات است که در هنگام اجرا باید به آن توجه داشت که چه تعداد خودرو قرار هست در آن پارک شوند. همچنین در هنگام طراحی ویلا و حیاط باید جایگذاری پارکینگ به نحوی باشد که به راحتی خودروها در آن رفت و آمد کنند.

3- سایه بان

برای اینکه نور خورشید در هنگام پارک بودن خودرو به آن آسیب نرساند، باید از سایه بان استفاده نمائیم. سایه بان ها برای اینکه به محیط ویلایی همراه باشد، بهتر است از گیاه باشد. پس باید ابتدا از آهن جهت پایه استفاده نمود و سپس با کاشت گیاهان رونده در اطراف و هدایت آنها به روی قسمت فوقانی، سایه بان سبز و زیبا را برای حیاط و یا ویلای خود مهیا نمائیم.

فضای سبز تخصص ماست