• تلفن: 09158089951
  • ایمیل:fazaysabz1010modern@gmail.com
  • ساعات کاری: 08:00-22:00

طراحی پارکینگ ویلا به چه صورت است؟

یکی از ملزومات مهم و ضروری در ویلا و حیاط شخصی پارکینگ خودرو می باشد.
در هنگام طراحی ویلا و حیاط شخصی باید به وجود پارکینگ در پلان طرحی توجه شود. گروه پردیس سازان طبیعت طرح برساد به عنوان طراح ویلا، باغسرا و حیاط شخصی معمولا در طراحی ها پارکینگ را در ابتدای ورودی ویلا قرار می دهد و دلیل آن نیز آسیب رسیدن به کف سازی و سایر اجزاء موجود در ویلا در هنگام عبور خودرو می باشد. در بعضی موارد به دلیل محدودیت هایی که کارفرما دارد، مسیر عبور خودرو تا درب ساختمان امتداد می یابد. در هنگام طراحی پارکینگ باید به یک سری از موارد توجه داشته باشیم که موقع اجرا و استفاده محدودیت نداشته باشیم.
1- میزان گنجایش پارکینگ باید توسط کارفرما اعلام گردد و در داخل طرح آورده شود
2- در اطراف پارکینگ باید گونه های رونده کاشت شود تا برای پارکینگ و خودرو سایه بان تشکیل دهد.
3- متریال کف ویلا باید به نحوی باشد که در اثر رفت و آمد خودرو دچار تخریب نشود
4- در هنگام تکمیل کردن گونه های گیاهی اطراف پارکینگ در نظر داشته باشد که گونه های خاردار و آسیب رسان مثل زرشک و یوکا استفاده نشود، چون این گونه های گیاهی به بدن افراد آسیب می رساند. اما مشکل اصلی کودکان هستند که صورت آنها در ارتفاع پائین و نزدیک به این گیاهان است.
5- شیب بندی و متریال پارکینگ به نحوی باشد که هنگام شست و شوی خودرو آب در سطح آن جمع نشود
6- پارکینگ خودرو باید از سایر اجزاء تشکیل دهنده مجموعه دور و با فاصله باشد، چون اگر در نزدیکی باربیکیو باشد احتمال رسیدن آتش و خاکستر به خودرو وجود دارد. اگر در نزدیکی استخر باشد، احتمال دارد کودکان در هنگام پیاده شدن از خودرو به سمت آب بروند که این امر نیز خطرناک می باشد. باید از زمین بازی کودکان نیز دور باشد، چون قد آنها کوتاه است و از داخل خودرو دیده نمی شوند.