• تلفن: 09158089951
  • ایمیل:fazaysabz1010modern@gmail.com
  • ساعات کاری: 08:00-22:00

اجرای فضای سبز ویلا مشهد ( طرقبه)

طراحی و اجرای فضای سبز ویلا کلاسیک

طراحی و اجرای فضای سبز این ویلای کلاسیک در مشهد توسط تیم فضای سبز پردیس سازان طبیعت طرح برساد در سال 1400 انجام شد. موقعیت این پروژه منطقه ییلاقی طرقبه در شهر مشهد می باشد.بطور کلی مساحت وبلا 2000 متر مربع و  مساحت فضای سبز طراحی شده توسط تیم مهندسی برساد 1000 متر مربع می
باشد .

در طراحی فضای سبز این ویلا ازهندسی و فرمیک استفاده شده است  و فضاهای اصلی در محوطه سازی این باغ کلاسیک شامل: استخر ، آبنما، آلاچیق، باربیکیو،مسیرهای پیاده روی در چمن می باشد. در اجرای فضای سبز این باغ ویلا طبق خواسته کارفرما از گونه های گیاهی مقاوم به شرایط اقلیمی خراسان رضوی و شهر مشهد می باشد. در طراحی کاشت فضای سبز این ویلا کلاسیک از ترکیب سنگریزه و تخته سنگ همراه با گونه های گیاهی پوششی چون آنوترا، افسنطین،پاپیتال استفاده شد. به منظور ایجاد فضای خنک در فصول گرم، پیشنهاد کردیم تا از جمن اسپورت نیز در فضاهای شاخص باغ استفاده شود و مسیرهای حرکتی بصورت استپهای سنگی در داخل باغچه های چمن کاری تعبیه شد.

طراحی واجرای فضای سبز ویلا کلاسیک مشهد (طرقبه)

نکته حائز اهمیت در طراحی فضای سبز هر باغ ویلا لاکچری این است که انتخاب گیاهی با سبک محوطه سازی تناسب داشته باشد.و گیاهان باید بگونه در فضای سبز محوطه باغ چیده مان و کاشته شوند که ضمن زییابیی بصری و ایجاد یک طیف رنگی چشم نواز، فضاهای سایه انداز و سایه آفتاب جهت استفاده افراد در ساعات مختلف روز را فراهم نمایند بعبارت دیگر محیطی مناسب برای استراحت وتفریح ساکنان ویلا فراهم نماید از این رو تلاش شد که در انتخاب گیاهی فضای سبز این ویلا کلاسیک از گونه های گیاهی همیشه سبز و خزان دار بصورت ترکیبی استفاده نمود.

طراحی کاشت و محوطه سازی
اجرای چمن اسپورت و تایل سنگی