28
مارس

انواع سبک های طراحی فضای سبز

براي ساخت ويلا و فضاي سبز طرح هاي زيادي وجود دارد و شما بايد قبل از شروع پروژه فضاي سبز خود بهترين طراحي را انتخاب کنيد. در واقع بهترين طراحي هاي فضاي سبز، طرح هايي هستند که با دقت بسيار زياد ايجاد مي شوند. با اين وجود ، شما بايد ايده زيادي در مورد طراحي فضاي سبز داشته باشيد و در واقع بايد انواع سبکهاي طراحي و اجراي فضاي سبز را بدانيد. .

برخي از محبوب ترين سبک هاي طراحي فضاي سبز

هنگامي که صحبت از طراحي فضاي سبز يک منظر مي شود ، بسياري از طرح هاي کلاسيک محبوب وجود دارند که مطمئناً آنها را دوست خواهيد داشت و اين موارد به شرح زير است:
طراحي فضای سبز به سبک انگليسي
طراحي منظر به سبک انگليسي نوعي طراحي منظره است که عمدتا از روم سرچشمه مي گيرد. باغ انگليسي در واقع ترکيبي از طرح های رسمي و غير رسمي است. اين نوع منظره اساساً آرامش بخش بوده و سبکی بسيار متقارن و همچنين مرتب شده می باشد. به طور کلي ديده مي شود که اين نوع طراحي داراي مسيرهاي خمیده و پر پيچ و خم يا ملايم است و داراي برخي از عناصر سنگي مانند نيمکت و ديوارهايي است که از سبک کلاسيک برخوردار است. بهترين چيز در مورد اين طراحي منظره اين است که از چندين درختچه و همچنين درخت چندين ساله در يک طرح واحد استفاده مي کند که معرف سبک معماري شما است.

طراحي فضای سبز به سبک مديترانه اي
سبک منظره مديترانه اي در واقع از جنوب ايتاليا و همچنين برخي مناطق خشک اسپانيا الهام گرفته شده است. اين نوع طراحي در واقع ظاهري رسمي و غير رسمي دارد. طراحي رسمي اين منظره مناسب براي تعريف مسيرها ، پارکينگ ها ، مسير رودها و غيره مناسب است در حالي که طراحي غيررسمي مناسب برکه ها ، باغچه ها و غيره است. معيارهاي اصلي طراحي باغ مديترانه براي مسيرهاي شن و همچنين مکان نشيمن سايه دار است.

طراحي فضای سبز به سبک اسپانيايي
اين نوع طراحي منظره تحت تأثير مناظر اسلامي و فارسي است و چنين چشم اندازهايي نيز در کشورهايي که داراي آب و هواي مشابهي مانند اسپانيا هستند بسيار محبوب است. در اين نوع طراحي ، پاسيوها معمولاً در بين بخش هاي ديواري ايجاد مي شوند که در آنجا تراس هايي وجود دارند و زيبايي خاصي به محيط مي بخشند. جدا از آن ، ويژگي اصلي اين طراحي منظره اين است که از آن براي داشتن چشمه در حياط استفاده مي کند. از اين نوع طراحي منظره درکاشي هاي سراميکي استفاده مي شود.

طراحي فضای سبز به سبک ايراني
اين يکي ديگر از محبوب ترين نوع طراحي منظره است که از ترکيبي از انگليسي و همچنين طراحي چشم انداز مسلمان پديد آمده است. از ويژگي هاي معمول اين نوع منظره مي توان به چشمه ها ، حوضه ها ، حوضچه ها و غيره اشاره کرد. در اين نوع منظره معمولاً يک باغ در جلوي خانه وجود دارد که ممکن است بيشتر در هر دو طرف خانه گسترش يابد. در اين نوع طراحي منظره ، ممکن است فهميد که بدنه هاي آب اجازه مي دهد تا شبح هاي زيبايي از ساختمان را روي بدنه آب بگذارند. در اين نوع طراحي منظره ، قاب کاشت بسيار لوکس به نظر مي رسد که از سبک معماري لوکس و زيبايي استفاده مي کند.

طراحي فضای سبز به سبک ژاپني
اين نوع منظره در حال حاضر محبوب ترين سبک است. درست است که همه توانايي داشتن چنين فضايي را ندارند. اما مطمئناً همه دوست دارند چنين طراحي منظره زيبايي را مشاهده کنند. اين نوع طراحي منظر عمدتاً مبتني بر مفهوم معنويت است. اهميت اصلي اين طرح منظر اين است که آرامش کلي را حفظ مي کند. نکته قابل توجه ديگر در مورد اين طراحي زيبا و منظره زيبا اين است که طبيعت را حتي در مقياس کوچک و با وسايل متعدد تقليد مي کند. رايج ترين عنصري که مي توانيد در اين نوع منظره پيدا کنيد سنگها ، فانوس ها و غيره است. مهمترين ويژگي اين نوع طراحي منظره ايجاد محوطه با کمک پناهگاهي است که بيشتر در آن يافت مي شود.

طراحي ويلا، باغسرا، روف گاردن و حياط شخصي بوسيله نرم افزار تخصصي فضاي سبز. قبل از صرف هزينه هنگفت آينده پروژه خود را در فضاي سه بعدي مشاهده نمائيد و در آن قدم بزنيد.

طراحي فضاي سبز تخصص ماست